sveiki atvykę !

Jis yra Tavo draugas, Tavo partneris, Tavo gynėjas, Tavo  šuo. Tu esi jo gyvenimas, jo meilė, jo vedlys. Jis bus Tavo ištikimas ir nuoširdus iki paskutinio atodusio. Už tokį atsidavimą Tu turi būti jam dėkingas.

Sveiki atvykę į šunų dresūros mokyklą

,,LAUKINĖ ORCHIDĖJA“

Manau, kad visiškai nesvarbu kokios  veislės Jūsų šuo, didelis ar mažas, mėgstantis pagulėti ar hyper aktyvus – vis tiek, jis yra Jūsų šuo, kuris artimiausius 14 metų, o jeigu pasiseks ir ilgiau, bus Jūsų šeimos nariu, elgsis ir gyvens pagal taisykles, priimtas Jūsų šeimoje. Deja, nuolat tenka, žmonių ir gyvūnų santykiuose  matyti visokių nepageidaujamų nukrypimų. Dažniausiai, su šunimi elgiamasi kaip su mažu vaiku, nekreipiant dėmesio į didžiulius žmogaus ir šuns psichologijos skirtumus. Kaip tik todėl, ir kyla įvairių nesusipratimų (problemų) dėl šuns elgesio. Suspaustas tarp meilių, jausmingų, o kartais ir reiklių gniaužtų, šuo, tiesiog nebetenka jam būdingo, grynai šuniško gyvenimo. Tikiuosi, kad bendradarbiaudami kartu, patirsime daug malonių akimirkų,o Jūsų šuo bus laimingas, stengdamasis Jums įtikti.

        Turbūt, Jums ne kartą teko matyti, kaip kai kurie šunų savininkai, norėdami pademonstruoti meilę savo keturkojams, peni juos saldėsiais, be saiko ,,niurko“ ir glamonėja, guldo į savo lovą, elgiasi taip, tartum tai būtų kūdikis. Toks  elgesys turi labai neigiamos įtakos šuns charakterio formavimuisi ir trukdo harmoningai, taip kaip sutverta gamtoje, sueiti į sąlytį su šeima, jos nariais. Nemažai teko sutikti žmonių, kurie mano: jei mano šuniui ko ir reikia, tai tik turėti pavalgyti, kuo daugiau vietos žaidimams ir lakstymui. Jiems nė į galvą neateina, kartais su šunimi pasivaikščioti. Dėl bendravimo, su šeimininku, trūkumo dažnai atsiranda gyvūnų elgesio anomalijų. Uždarytas kieme, tarsi zoologijos sodo voljere (nesvarbu, kad voljeras Jūsų namo kiemo dydžio), šuo, nepriklausomai nuo veislės ir temperamento, gali pasidaryti daugiau ar mažiau agresyvus, triukšmingas, arba pernelyg bailus. Paaiškinti tokius reiškinius labai paprasta: prarasdamas, nuo žilos senovės jam būdingą vaidmenį tarnauti žmogui, šuo išsaugojo nepakitusius pirmykščius instinktus, ir šie stengiasi prasimušti į paviršių, pro pirmą pasitaikiusią spragą. Štai kodėl, jei laiku, reikiama vaga nebus nukreiptos šuns ,,sieloje“ snūduriuojančios, galingos vidinės jėgos, po kurio laiko, deja, anarchiškiausiu būdu,  išsivaduos pačios. Šeimoje šuo turi jaustis naudingas, turėti kokį nors užsiėmimą, tada jis bus ramus, santūrus. Nevalia pamiršti, kad pagal artimiausių šuns giminaičių vilkų įstatymus, sergantys arba nukaršę gyvūnai, neišstengiantys atlikti tam tikrų būtinų funkcijų, iš gaujos yra išvaromi.

        Nereikia manyti, jog šuns laimė – besaikis, saldus dykinėjimas. Taip pat kaip ir žmogus, šuo yra priverstas ,,sėdėti“ be darbo, ir gyvenimas jam, nebetenka  jokios prasmės. Jis nori įrodyti, jog ne veltui valgo ,,duoną“ ir yra vertas užimti deramą vietą gaujoje, t.y. Jūsų šeimoje.

        Patikėkite, bet kuris šuo labai trokšta, kad jo šeimininkas, kasdien, jam skirtų nors nedaug savo brangaus laiko ir kad jis galėtų atlikti kokius nors šeimininko  pavedimus. Manau, kiekvienas save ,,gerbiantis“ šuo, privalo išmokti pačių elementariausių komandų:  vaikščiojimas greta, bėgimas, lėtas ėjimas, komandų ,,sėdėk“ (gal teisingiau būtų ,,tūpk“), gulėk, stovėk, vieta, daikto atnešimas, vykdymą, kliučių ruožo įveikimą. Pati pagrindinė komanda – ,,Ateik“ arba ,,Pas mane“, be kurios tolimesnė dresūra nebetenka prasmės. Visos komandos privalo būti vykdomos iš pirmo karto!

        Kaip žinia, visi šunys gamtos yra apdovanoti gebėjimu sėdėti, gulėti, stovėti ir t.t. – pati pagrindinė idėja yra ta, kad šuo , visa tai privalo daryti pagal komandą! Manau, kad bendromis jėgomis, mes visa tai padarysime!

Linkiu kuo geriausios kloties dresuojant augintinius. Sėkmės!

Instruktorius – tarptautinės kategorijos dresūros teisėjas Alfonsas Dauskurdis

© ŠUNŲ DRESŪROS MOKYKLA ŠIAULIUOSE SUNSDRESURA.LT